Dolgu

Dolgu2019-04-05T12:48:23+03:00

DOLGU

Yüze Dolgusu Uygulaması Nedir?
Derinin altına dolgu maddeleri enjekte edilerek yapılan yüz dolgusu uygulaması yüzdeki ince ve kalın çizgilerin giderilmesi, yara izleri tedavisi, ciltteki çukurların yok edilmesi, dudak kalınlaştırılması, yanaklara dolgunluk verilmesi amaçlarıyla kullanılır.

Yüz Dolgusu Neden Yapılır?
Yüze genç bir görünüm kazandırmak için yüz dolgusu uygulaması yapılabilir. Yüz dolgusu uygulaması yüzdeki yorgun ifadeyi giderir. Yaşlanma ya da diğer sebeplerden ötürü ciltte meydana gelen sarkma ve kırışıklıklar yüz dolgusu uygulamasıyla giderilebilir. Göz, ağız, çene, boyun, burun, alın gibi bölgelerde zamanla kırışmalar meydana gelir. Bu bölgelerdeki kırışıklıkların giderilmesi için yüz dolgusu işlemi doğru tercih olabilir. Dudak bölgesindeki dolgu işlemi ise dudağa daha dolgun ve genç bir görünüm kazandırılmasını sağlar. Ciltteki derin yaralarda ve sivilce izlerinde de yüz dolgusu uygulaması yapılabilir.

İstenilen bölgeye uzman tarafından enjeksiyon yardımı ile yeterli miktarda dolgu maddesi enjekte edilir. Bu işlemin tamamlanması yaklaşık olarak 20-30 dakika sürer. Uygulama sonrasında uygulama yapılan kişi günlük hayatına devam edebilir. Kalıcılık süresi yapılan bölgeye, yaşa ve kişiye bağlı olarak 8 ile 18 ay arasında farklılık gösterir.

Yüz Dolgusu Uygulaması Nerelerde Kullanılır?
⦁ Yüz sarkması tedavisinde
⦁ Alın çizgilerinin giderilmesinde
⦁ Kaş arasındaki çizgilerin giderilmesinde
⦁ Ağız etrafındaki kırışıklıkların tedavisinde
⦁ Nasolabial çizgilerin (Burnun yanından dudak üstünde doğru beliren çizgiler) giderilmesinde
⦁ Ağız kenarından çeneye doğru uzanan kırışıklıkların giderilmesinde
⦁ Kaşa şekil vermek amacıyla
⦁ Elmacık kemiklerini belirginleştirmek amacıyla
⦁ Dudak şeklinin vurgulanması ve hacminin arttırılması, asimetrik bozukluk olan dudakların tedavisinde
⦁ Ciltteki yara ve sivilce izlerinin giderilmesinde
⦁ Burun kaldırma işleminde kullanılabilir.

Yüz Dolgusu Uygulamasından Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler?
Yüz dolgusu uygulaması yapıldıktan sonra 2 gün boyunca ağır sporlar yapılmamalıdır. Uyku ve dinlenme sırasında sırt üstü yatılmalıdır. Çok sıcak suyla duş alınmamalı ve saunaya gidilmemelidir. İşlemden sonra yüze buz uygulanması ve bölgeye hafif masajlar yapılması faydalı olacaktır.

Yüz dolgusu işlemi ciddi ve uzmanlık gerektiren bir iştir. Mutlaka bir uzmana yaptırılmalıdır. Bu tarz işlemler yüzünüze uygulandığı için ters bir durumda ömür boyu yüzünüzde kalıcı bir hasara sebep olabilir. Jineste’nin uzman ve deneyimli ekibine yüz dolgusu işlemini gönül rahatlığıyla yaptırabilirsiniz. Bize soru sormak ve randevu almak için iletişim sayfasını ziyaret ediniz.