Kılcal Damar Tedavisi

Kılcal Damar Tedavisi2018-07-18T20:17:08+03:00

KILCAL DAMAR TEDAVİSİ

Lazer ile Kılcal Damar Tedavisi
Kılcal varisler, deri üzerinden de rahatlıkla görülebilen kırmızı ya da koyu mavi renkteki damar genişlemeleridir. Sıklıkla bacak bölgesinde görülür ancak nadir de olsa yüz, göbek vs. bölgelerde de görülebilir.
Bu damarlar tek başlarına saç teli gibi ya da topluca örümcek ağı gibi görülebilir. Küçük alanlarda belirmesi durumunda fark edilmemesi normal ancak etki alanı büyüdükçe kılcal damar genişlemesi görülen bölgelerde estetik bir bozulma olacaktır. Bazı hastalarda kılcal damar genişlemesi, iğnelenme ve yanma hissi verebilir. Bu tür şikayetler genel olarak koyu mavi damarlarda belirir.
Kılcal damar tedavisi lazer ve skleroterapi yöntemleri kullanılarak yapılabilir. Bu yöntemler kullanıldığında damarlardaki genişleme %80 – %90 oranında tedavi edilmektedir. Kalan damarlar ise oldukça daralır ve eskisinden çok daha az belirgin görülürler.

Kılcal Damar Tedavisi Sonrası Nasıl Geçer?
Lazer ile “Kılcal Damar Tedavisi” sonrasında tedavi gören damarlarda şişkinlik ve belirginleşme olur. Bu şişkinlik durumu 2-3 gün içerisinde iyileşmektedir. Damarlarda oluşan belirginleşme ise 2 hafta içerisinde kademeli olarak yok olur. Bu dönemde eğer mümkünse varis çorabı ve yatıştırıcı kremler pekiştirme tedavisi olarak kullanılmalıdır. Tedavi sonrasında 1 ay boyunca güneşten kesin olarak korunulmalıdır.

Kılcal Damar Tedavisi için Kaç Seans Gereklidir?
Tedavi süreci damarlanan yüzeye göre 1 ile 3 seans arasında sürebilmektedir. Seans aralıkları 4 ile 6 hafta arasında kişiden kişiye değişiklik gösterir.

Kılcal Damar Tedavisini bir uzmana yaptırmak için Jineste ile iletişime geçin. İletişim sayfamızdaki bilgileri kullanarak bize ulaşabilirsiniz.