Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon2018-07-18T19:43:05+03:00

LAZER EPİLASYON

Lazer Epilasyon Nedir?
Lazer ışığı normal ışıktan farklı olarak tüm ışınların aynı yöne doğru dağılmadan çıkar. Lazer epilasyon istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmanızı sağlar. Çok küçük zaman aralıklarıyla cilde temas eden lazer ışınları, melanin pigmenti tarafından emilir ve derinin kalan kısmına zarar vermeden kıl köküne etki eder. Kıl kökünde oluşan ısı sonucunda kök tahrip olur. Birkaç seansın ardından bölgedeki kıllardan lazer epilasyon sayesinde kalıcı olarak kurtulmuş olursunuz. Cinsiyet ayrımı fark etmeyen bu uygulama 12 yaşından büyük herkese uygulanabilir.

Lazer Epilasyonun Yan Etkisi Nedir?
Herhangi bir yan etkisi yoktur ancak uygulamadan sonra 2-3 saat boyunca ciltte hafif bir kızarıklık, kabarıklık ve yanma hissi oluşabilir. Çok hassas ciltlerde bu süre 2 günü bulabilir. Vücuda herhangi bir zararı yoktur.

Seanslar Ne Sıklıkla Tekrarlanır?
Yüz bölgesinde 1-1.5 ayı bulan aralıklarla tedavi uygulanırken diğer bölgelere 1 aylık aralıklarla uygulanır. Seanslar ilerledikçe sıklık azalır.

Lazer Epilasyonun Seans Uzunluğu Nedir?
“Lazer epilasyon” işleminin seans süreleri lazer epilasyon yapılan bölgenin genişliğine göre değişmektedir. Örneğin komple bacaklara yapılan bir seans 1, 1.5 saati bulabilir ancak yüz ve bikini bölgesi gibi küçük alanlı yerlerde 10-15 dakikalık bir seans yeterli olmaktadır.

Lazer Epilasyon Acı Verir mi?
Hayır çok az acı hissedersiniz ancak bu acı en fazla teninize bir lastik çarpmış kadar olacaktır.