Lazer ile Dövme Silme

Lazer ile Dövme Silme2018-07-18T20:05:41+03:00

LAZER İLE DÖVME SİLME

Lazerle dövme silme uygulaması, uygulama fiyatları, işlemin süreci, operasyon öncesi ve sonrası, iyileşme süreci vb. konularla ilgili daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Lazer ışınları, dövmeleri yok etmek için deriye zarar vermeden deriden geçerek deri altındaki renkli kısma etki eder. Dövme boyası lazer ışınlarından etkilenir, tüm enerjisi ışık ve sese dönüşür. Böylece deri altındaki boyalar deriye ve çevresindeki diğer dokulara zarar vermeden çok küçük parçalara bölünür. Vücuttaki bağışıklık sistemini oluşturan savunucular bu parçacıklara ayrılmış dövme boyasını kolaylıkla yok edebilirler. Bu sayede deri altındaki boya kısa bir zaman içerisinde yok olur.

HER DÖVME SİLİNEBİLİR Mİ?
Maalesef her dövmeyi silmek mümkün değildir. Çoğu dövme silinir olsa da bazı dövmeler içlerindeki renklerden ya da maddesinden ötürü silinememektedir. Mor, pembe, sarı renklerin bazı tonları ten rengi ve beyaz renkli dövmeler çoğunlukla silinememektedir. Bu sebeple dövme yaptırırken pişman olma ihtimaliniz varsa bu renkleri kullanmayın.

LAZERLE DÖVME SİLME İŞLEMİ KAÇ SEANS SÜRMEKTEDİR?
kullanılan boya, uygulanan teknik, kullanılan boya miktarı ve kullanılan lazer türü bu süreyi etkilemektedir. Bununla birlikte ortalama bir süre vermek gerekirse 5 ile 15 seans arasında değişir diyebiliriz.

LAZERLE DÖVME SİLME İŞLEMİNDEN SONRA DERİDE İZ KALIR MI?
Genel olarak lazerle dövme işlemi deride herhangi bir kalıcı iz bırakmaz ancak unutmamak gerekir ki bu bir tıbbi müdahaledir ve her tıbbi müdahale beraberinde bazı riskler getirir. Örneğin farklı deriler lazer ışınlarına farklı tepkiler verebilir ve bu durum deride iz kalmasına sebep olabilir ancak tedavi öncesi ve sonrasında uyulması gereken kurallara uyulduğu müddetçe deride iz kalma olasılığı neredeyse sıfıra indirilir.

Daha fazla bilgi almak için iletişim sayfamızdaki bilgilerden bize ulaşabilirsiniz.