Örümcek Ağı

Örümcek Ağı2018-07-19T14:17:18+03:00

ÖRÜMCEK AĞI

Örümcek Ağı Uygulaması Nedir?
Örümcek ağı uygulaması ameliyatsız bir şekilde yüz germe, deri canlandırma ve yüze form verme işlemlerinin gerçekleşmesini sağlar . Zaman içerisinde ciltte kırışıklık ve çizgiler oluşur ve derinleşir. Tüm bunlar yüzün zamanla sarkmasına ve yaşlı görünmesine neden olur. Örümcek ağı uygulaması cerrahi işlemlere alternatif olarak tercih edilebilecek bir işlemdir.
Jineste’de uzman doktorumuz tarafından ameliyatsız Örümcek Ağı uygulamasını gönül rahatlığıyla yaptırabilirsiniz. Yeni denilebilecek bu yöntem tercih edilme bakımından daha şimdiden bir çok alternatif tedaviyi geçmiştir.

Örümcek Ağı Uygulaması Nasıl Yapılır?
Örümcek ağı uygulamasında polidiaksanon ipler cildin altına çok ince uçlu iğneler yardımıyla yerleştirilir. Polidiaksanon ipler yıllardır cerrahide kullanılmaktadır ve herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Bu ipler cildin alt dokusuna örümcek ağı gibi yerleştirilir. Cildin altına yerleştirilen bu ipler azalan kolajenleri tetikler yani cildin yenilenmesini tekrardan hızlandırır. Sorunlu bölgenin altına yerleştirilen bu ipler aynı zamanda ciddi bir lifting etkisi oluşturur. Vücut iplere anında tepki vererek yüzün kendini yenilenmesi için gerekli üretim işlemlerini arttırır. Bu sayede oluşan lifting etkisi ikiye katlanır. Cilt kendini yenileyerek canlı bir görünüme kavuşur ve toparlanır. Örümcek ağı uygulamasını diğer ipli yöntemlerden ayıran temel durum da budur.

Örümcek Ağı Uygulaması Neden Tercih Edilir?
Örümcek ağı uygulaması sizi sosyal hayattan koparmayan ve hiçbir cerrahi işlem gerektirmeyen, bu sayede cerrahi işlemlerin oluşturduğu yan etkilerden kaçınmanızı sağlayan bir uygulamadır. Aynı zamanda en etkili sonuçları veren yüz gençleştirme uygulamalarından birisidir ve uzun süreli etkiye sahiptir. Bu sebeple hastalar bu işlemi tercih etmektedirler.
Örümcek ağı uygulaması sayesinde cildiniz kendisini anında yenilemeye başlar ve 3 ay sonra tam olarak etkisini göstermiş olur. Uygulamadan 3 ay sonra ne kadar gençleştiğinize kendiniz bile şaşıracaksınız. Bu uygulama ortalama olarak 3 yıl boyunca etkisini göstermektedir. Tabi ki Örümcek Ağı Estetiğinin etkisini gösterme süresi cilt tipinden, yaştan, cildin durumundan vb. sebeplerden dolayı etkilenir. Dolayısıyla örümcek ağı estetiğinin etkinlik süresi kişiden kişiye farklılık gösterir.

Örümcek ağı uygulamasıyla ilgili daha fazla bilgi almak, soru sormak ve randevu almak için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. İletişim bilgilerimize iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.