Reformer Pilates

Reformer Pilates2018-07-18T20:09:25+03:00

REFORMER PİLATES

Reformer Pilates ya da Pilates Reformer Nedir?
Joseph Pilates tarafından icat edilen reformer, üzerine düz bir platform bulunan ve çeşitli egzersizler yapmaya olanak sağlayan bir spor aletidir. Üzerinde ileri ve geri hareket edebilen bir taşıyıcı bulunan reformer, taşıyıcının yayları sayesinde farklı dirençlerde spor yapma imkanı tanır.
En sonunda ayak çubuğu denilen ayarlanabilir bir bar mevcuttur. Ayak çubuğunda da el ve ayakla uygulanan çeşitli reformer pilates hareketleri yapılabilir.
Farklı vücut ölçüleri ve farklı kilolar için ayarlanabilen Reformer, pilatese bambaşka bir boyut getirir. Reformer pilates tamamen uygulayıcısının vücut ağırlığına endekslendiği için her hareket her uygulayıcıda etki gösterebilir.

Reformer Pilatesin Faydaları Nelerdir?
Reformer pilates, uygulayıcısına güç, esneklik, koordinasyon ve denge gibi temel pilates ilkelerinin tamamını en verimli şekilde sağlar. Bu sayede uygulayıcısının daha iyi duruş, zarif ve etkili hareket gibi güzelliklere sahip olmasını sağlar. Aynı zamanda sırt ve boyun ağrıları gibi ağrıları da engellemiş olur.
Reformer Pilates cihazının üzerinde tam menzil hareketi yapılabilir ve bu hareket tüm vücut kuvvetini arttırır. Reformer Pilates sayesinde el ve bacaklar için itme ve çekme egzersizleri uygulanır ve bu egzersizler kasların zıt yönlerde çalışmasını, dolayısıyla tam anlamda gelişmesini sağlar. Egzersizler düzenli ve doğru yapıldığında reformer pilates daha güçlü kemiklere sahip olmanızı sağlayacaktır. Reformer pilates sayesinde uzun ve kuvvetli olan, çalıştırılması güç kasların tamamı çalıştırılabilir ve vücut tam anlamıyla dengesine kavuşur.
Jineste’ye gelerek Reformer Pilates cihazlarımızı uzman spor eğitmenlerimiz yardımıyla kullanabilir ve Reformer Pilates’in tüm faydalarını elde edebilirsiniz. Daha fazla bilgi almak, soru sormak ve Jineste’de kaliteli bir spora hemen başlamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.